نوشته های جدید
صفحه اصلی / تجارت / افاضات عربستان و امارات برای جبران خلاء نفتی ایران تلاش نافرجامی برای کاهش قیمت نفت است

افاضات عربستان و امارات برای جبران خلاء نفتی ایران تلاش نافرجامی برای کاهش قیمت نفت است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است با اشاره به ادعای عربستان و امارات مبنی بر توانایی برای جایگزینی نفت ایران، گفت: آنها درباره چیزی بیش از ظرفیت خود صحبت می‌کنند و می‌دانند که هرگز توانایی جبران این خلاء را نخواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری نهاد نیوز،سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اتمام زمان معافیت‌های خرید نفت از ایران توسط آمریکا، گفت: آمریکایی ها بسیار تلاش کردند تا فروش نفت ایران را به صفر برسانند اما به شدت به نفت ایران نیازمند هستند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در این بین عربستان و امارات خود به دنبال بهره برداری از نفت ایران هستند و شاید این موضوع در سیاست های اعلامی آنها نباشد اما با این حال ادعای بیجایی دارند که می توانند خلاء نفتی ایران را پر کنند.

عربستان و امارات قادر به جایگزینی نفت ایران در دنیا نخواهند بود

وی در ادامه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی به دنبال صادرات نفت خام نیست و در کنار آن صادرات میعانات نیز داریم، عنوان کرد: با فعال کردن پتروشیمی ها و عدم خام فروشی می توانیم خود را تجهیز کنیم البته شرایط سختی پیش رو خواهیم داشت اما آنگونه که دیگران ادعا می کنند نیست.

با افزایش قیمت نفت به‌خاطر تحریم‌ها می‌توانیم از این تهدید به عنوان فرصتی استفاده کرده و درآمدزایی کنیم.

نقوی حسینی ادامه داد: در حال حاضر قیمت هر بشکه نفت از ۵۴ دلار به ۷۵ دلار رسیده است و همین باعث شده مسیرهای زیادی ایجاد شود که بتوانیم از طریق آنها درآمدزایی داشته باشیم که اندکی خلاقیت و تدبیر می خواهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به ادعاهای اخیر عربستان و امارات مبنی بر توانایی جبران خلاء فروش نفت ایران در دنیا، خاطرنشان کرد: آنها با این ادعاها قصد دارند قیمت بازار را تنظیم کنند اما هم آنها و هم کشورهای دیگر و اوپک می دانند که قادر به جایگزینی نفت ایران حداقل در کوتاه مدت نخواهند بود./

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *