نوشته های جدید
صفحه اصلی / مجلس / بودجه نیروی انتظامی و بهزیستی در حوزه پیشگیری از اعتیاد باید به صورت ویژه دیده شود

بودجه نیروی انتظامی و بهزیستی در حوزه پیشگیری از اعتیاد باید به صورت ویژه دیده شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از حمایت اندک دولت در بودجه های سالانه از نیروی انتظامی و بهزیستی در حوزه پیشگیری از اعتیاد انتقاد کرد.

نهاد نیوز

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتبا قدردانی از  پلیس پیشگیری برای پاکسازی میدان آزادی از معتادان، کارتن خواب ها و مواد فروشان، گفت:  مجلس در این راستا از پلیس حمایت می کند و از هیچ کمکی فروگذار نخواهد کرد.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران گذرگاه انتقال مواد مخدر است، افزود: ترانزیت مواد مخدر از جاده ابریشم در گذشته وجود داشته و در حال حاضر افزایش یافته در واقع ایران محل ترانزیت دو نوع ماده مخدر یعنی سنتی از شرق به غرب و صنعتی از غرب به شرق است.

 وی با بیان اینکه تاکنون تعداد زیادی از پرسنل نیروی انتظامی جان خود را در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم نظام کرده است، ادامه داد: بیشترین تعداد شهیدان و جانبازان در این مسیر به ایران تعلق دارد متاسفانه حجم ترانزیت مواد مخدر به اندازه ای بالا است که بخشی از آن از کشور عبور و بخشی نیز در کشور رسوب می کند.

 نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم  با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی تاکنون تلاش های زیادی برای جمع آوری کارتن خواب ها و معتادان متجاهر داشته است، گفت: تعداد پرسنل و بودجه نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید افزایش یابد و اعتبارات  این نهاد به صورت ویژه دیده شود زیرا اعتبارات و نیروی انسانی آنها به هیچ وجه پاسخگو نیست.

 خضری یادآور شد:  بیش از ۱۰ دستگاه در حوزه جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر وظیفه دارند اما متاسفانه در این رابطه موازی کاری می شود؛ وزارت کشور پس از جمع آوری معتادان متجاهر آنها را تحویل کمپ ها و بهزیستی می دهد این در حالی است که ۱۴۰ وظیفه بر عهده این سازمان است که باید به آنها رسیدگی کند و از سویی منابع و نیروی انسانی سازمان  مانند نیروی انتظامی بسیار محدود است.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به صورت جدی می‌طلبد بودجه نیروی انتظامی و بهزیستی تقویت شود و دولت و مجلس باید در بودجه ۹۹ این دو دستگاه را به صورت ویژه ببینند.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس در بودجه های سالانه در حوزه مواد مخدر حمایت مناسبی را از نیروی انتظامی و بهزیستی داشته اما متاسفانه دولت در لوایح بودجه تقدیمی به مجلس اعتبارات اندکی را در این راستا اختصاص می دهد این در حالی است که بهزیستی و نیروی انتظامی در حوزه پیشگیری وظایف خطیری بر عهده دارند./

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *