نوشته های جدید
صفحه اصلی / علمی / تدریس زبان انگلیسی با قدرت و کیفیت بهتر در مدارس کشور ادامه یابد

تدریس زبان انگلیسی با قدرت و کیفیت بهتر در مدارس کشور ادامه یابد

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه تدریس زبان انگلیسی با قدرت و کیفیت بهتر در مدارس کشور ادامه یابد، تصریح کرد: اهمیت زبان انگلیسی بر هیچکس پنهان نیست، چراکه امروزه ما در هر مراوده‌ای با دنیا نیازمند زبان بین المللی هستیم.

نهاد نیوز

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتضمن مخالفت خود با طرح یک فوریتی رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور، عنوان کرد: زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم تدریس و زبان بین المللی شناخته می‌شود و لازم است که به درستی و با قدرت بیشتر در مدارس سراسر کشور تدریس شود.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نارضایتی که در این خصوص وجود دارد، درباره خروجی این درس در مدارس کشور است که کیفیت بخشی این درس در مدارس یک ضرورت به شمار می‌‎آید.

حذف زبان انگلیسی موجب مراجعه دانش آموزان به آموزشگاه‌های خصوصی و بی عدالتی می‌شود

وی اضافه کرد: حذف زبان انگلیسی از مدارس موجب رانده شدن بسیاری از دانش آموزان به کلاس‌های خصوصی و آموزشگاه‌های خصوصی می‌شود که به این ترتیب بسیاری از دانش آموزان توان مالی مناسبی برای شرکت در این کلاس‌ها نخواهند داشت و این مسئله موجب نوعی بی عدالتی نیز خواهد شد.

بیرانوندی تصریح کرد: شاید طراحان طرح مذکور به دنبال این است که زبان انگلیسی را درسی کم اهمیت جلوه دهند که در این صورت این افراد سخت در اشتباه هستند چرا که حصار و مرز دنیا شکسته است و امروزه ما در هر مراوده‌ای نیازمند زبان انگلیسی و زبان بین المللی هستیم.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اما مسئله اصلی خروجی آموزش و پرورش است که پس از چند سال تحصیل، دانش آموزان هنوز در اصول ابتدایی زبان انگلیسی دچار اشکال است که این مهم نیازمند اصلاح است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *