نوشته های جدید
صفحه اصلی / سیاسی / ظریف: تصمیم FATF درباره ایران سیاسی است/ کنار مردم و دولت لبنان هستیم

ظریف: تصمیم FATF درباره ایران سیاسی است/ کنار مردم و دولت لبنان هستیم

وزیر امور خارجه کشورمان تصمیم اخیر اف‌ای‌تی‌اف درباره ایران را تصمیمی کاملاً سیاسی خواند.

نهاد نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حاشیه نخستین کنفرانس یک‌جانبه‌گرایی و حقوق بین‌الملل گفت: جمهوری اسلامی با قوانین داخلی خود مبارزه با پولشویی را به‌عنوان یک واقعیت ضروری و هدف داخلی دنبال می‌کند. تصمیم اف‌ای‌تی‌اف، تصمیمی کاملاً سیاسی است که ما کاملاً با آن مخالف هستیم، اما به‌خاطر منافع ملی خودمان ما تمام اقدامات لازم را برای مقابله با تأمین مالی تروریسم و مقابله با پولشویی انجام دادیم.

وی افزود: تصویب آیین‌نامه مقابله با پولشویی در دولت و قوه قضاییه گام بسیار مهمی است و قانون مفصل و بسیار کاملی در این زمینه است و امیدوارم با همگرایی داخلی اقدامات بعدی برای گرفتن بهانه از دست کسانی که منافع ایران را دنبال نمی‌کنند و مخالف ما هستند فراهم شود.

ظریف درباره گام چهارم ایران در کاهش تعهدات برجامی گفت: هنوز تصمیم نهایی در مورد نوع اقدامی که در گام چهارم برداشته خواهد شد، گرفته نشده است. در زمانی که تصمیم نهایی در شورای نظارت هسته‌ای (کمیته نظارت بر اجرای برجام) و شورای‌عالی امنیت ملی اتخاذ شود آن را اعلام خواهیم کرد و اگر اروپایی‌ها نتوانند تا آن زمان تعهدات خود را عمل کنند، همان‌طور که گفتیم ما گام چهارم را برمی‌داریم.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سؤالی درباره تحولات اخیر لبنان گفت: ما همواره کنار مردم منطقه و مردم لبنان بوده‌ایم و معتقدیم ضمن این‌که امنیت، آرامش و ثبات لبنان حفظ شود همزمان باید نیازها و خواسته‌های بحق مردم لبنان مورد توجه قرار گیرد. امیدواریم دولت لبنان و مقامات و احزاب لبنانی با توجه به خواسته‌های مردم در ساختن لبنان بهتر و آبادتر موفق باشند. ما همواره کنار مردم لبنان و دولت و مسئولین لبنانی بوده‌ایم.

در سفری که به نیویورک داشتم موضوع پروفسور سلیمانی از مهمترین موضوعاتی بود که پیگیری کردم و در مصاحبه و یا در گفت‌وگوهایم مطرح بود. امیدوارم در آینده نزدیک اخبار خوبی داشته باشیم.

وزیر امور خارجه همچنین گفت که اجلاس سران جنبش عدم‌تعهد روز جمعه در باکو برگزار می‌شود. وی گفت که اجلاس کارشناسی اکنون آغاز شده و اجلاس وزرا از روز چهارشنبه شروع می‌شود. بر اساس گفته ظریف، رییس جمهور ایران نیز در این اجلاس حضور می‌یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *