نوشته های جدید
صفحه اصلی / فرهنگی / غرب به دنبال القای تفکرات خود به دنیا از طریق رسانه‌ است

غرب به دنبال القای تفکرات خود به دنیا از طریق رسانه‌ است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر نقش شبکه های برون مرزی در ارائه روایتی متفاوت و جدید در سپهر رسانه ای جهان، تاکیدکرد: شبکه های برون مرزی با ابتکار عمل تا حدودی توانسته انحصار غول‌های رسانه ای غرب را در هم بشکند.

نهاد نیوز

به گزارش خبرنگار ،خبرگزاری خانه ملتاصغر مسعودی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استکبار جهانی و غول رسانه ای غرب به دنبال القای افکار خود به عنوان الگو به جامعه جهانی است، گفت: این رویه استکبارگری غرب و برخی کشورهای اروپایی از سال‌های قبل آغاز شده و سابقه بسیار گسترده‌ای برای القای اینگونه تفکرات در قالب شعار های دموکراسی و عدالت خواهی دارد.

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه نکته حائز اهمیت ماهیت استکبارستیزی انقلاب و حمایت از محرومان و مستضعفان در جهان است، گفت:  غول رسانه ای غرب همواره به دنبال تحریف واقعیت ها بوده است. امروزه هم این نگاه را دارند که یک وضعیت ناامن و نابسامانی را از ایران اسلامی ارائه دهند؛ اما شبکه های برون مرزی ما توانستند تا حدودی با آن مبارزه کنند.

مسعودی درباره راهکارهای انتقال فرهنگ ایرانی-اسلامی توسط رسانه‌ها با تأکید بر اینکه باید آسیب‌های امروز فضاهای مجازی را بشناسیم، گفت: شبهات دینی، سیاسی و فرهنگی که در این فضا ایجاد می شود، توسط کارگروه هایی مجرب باید شناسایی شود و سپس تمام افرادی که فعالیت فرهنگی دارند به آن ورود کنند.

وی افزود: شبکه پرس تی وی به عنوان یکی از آن مولفه های  رسانه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران باید چنین کاری انجام دهد و ابتدا باید آسیب‌ها را معرفی و تبیین کنیم و در مواردی پاسخگوی آن باشیم.

مسعودی گفت: در بحث الگو دهی، ما یک سری شاخص در تاریخ اسلام و در تاریخ ایران به ویژه دوران معاصر داریم که برای هر کدام از این ها می شود یک سریال، مستند و برنامه بسازیم و از شبکه های برون مرزی ایران به تمام دنیا معرفی کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه جامعه امروز تشنه معنویت است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پرس تی وی محتوای خبری دارد، باید به دنبال ساخت مستندهایی باشد که مردم دنیا را بیدار کند، تهیه اخبار از مراسم و مناسک مذهبی مسلمانان و نمایش ریشه آئین های مذهبی برای مردمی که از معنویت فاصله گرفته اند، جذاب و تاثیرگذار خواهد بود./

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *